Forum grupy 4 Matematyka Stosowana

Forum gr 4 WMS

#1 2007-11-12 23:51:28

pele

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-19
Posty: 50
Punktów :   

wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

Np dla mnie najlepsza ksiazka jaka przeczytalem byl Władca Pierscieni, cudowna epicka opowiesc a jedyna ksiazka przy ktorej plakalem byli ,,Chłopcy z placu broni'' nie wiem czy pamietacie a najlepszy film to chyba ,,Requiem dla snu'' genielnie zrobiony film z glebokim przeslaniem no i oczywiscie ,,Piekny Umysl'' gosciu w nim przypomina mi troche Rudola:D<rotfl>

Offline

 

#2 2007-11-13 15:09:46

karola

V.I.P

8148912
Call me!
Skąd: Osiek/Kraków
Zarejestrowany: 2007-10-19
Posty: 159
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

Dla mnie najlepsza ksiazka to "Źródło". a filmy to takze "requiem dla snu", "las vegas parano" i inne tez by sie znalazly;) "Piekny umysl" to tez super film ale glowny bohater filmu to raczej ktos kim Rudol chcialby byc niz jest. on sie tylko stara ale jak wiemy nie wychodzi mu to kompletnie

Offline

 

#3 2007-11-14 12:01:18

ewa

V.I.P

Zarejestrowany: 2007-10-19
Posty: 52
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

co do książek... mój największy podziw i szacunek budzi twórczość Remarque'a : jego styl pisania, słownictwo,
i akcja, która w większości dzieje się wewnątrz bohater a nie w otaczającym go świecie (jak w dramacie romantycznym ) - nie ma sobie równych. Jako ulubione książki mogłabym wymienić : "Łuk Triumfalny", "Na zachodzie bez zmian", ""Czas życia i czas śmierci", a innych autorów "Mistrz i Małgorzata", "Paragraf 22", "Listy do domu", "Zbrodnia i kara"... długo by wymieniać, uwielbiam czytać książki!
I może coś z lektur szkolnych: Przedwiośnie, Konrad Wallenrod... dobra, już milczę,bo za chwilę zacznę wymieniać całą literaturę z okresu romantyzmu

a filmy, filmów też dużo lubię Od kilku lat jestem fanką "Słodkiego listopada", z czym jest to raczej film dla wrażliwych kobiet "Dowód życia", "Piękny umysł" oczywiście też i to bezdyskusyjnie. "Godziny" i film, na którym ostatnio byłam w kinie z Karoliną : "Wieczór" - rozkosz dla oczu, uszu i duszy polecam serdecznie. Zamierzam właśnie przeczytać książkę na podstawie której powstało to arcydzieło.
Zastanawiam sie też nad umieszczeniem "Katynia" na tej liście. Ale nie wiem czy można umieszczać taki film na liście swoich ulubionych. Czuję, że byłby to czyn wywołujący niesmak. Nie można powiedzieć : podobał mi się "Katyń", gdyż jest to bardzo dwuznaczne i taka ocena filmu jest raczej nie pożądana. Katyń po prostu... był, a jaki był... to "Katyń" pokazuje w sposób niemalże idealny. I przy tym pozostanę.

I na razie zamilknę,bo widzę, że mój monolog nieustannie dąży do nieskończoności. To znaczy - chciał dążyć :]


http://img381.imageshack.us/img381/8813/przygarnijwacika01sw3.jpg

Offline

 

#4 2007-11-14 20:26:51

Prezes

UÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-02
Posty: 13
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

hmm nie wiem czy ktoś poza kurletem zna takiego autora jak Janusz Andrzej Zajdel, oczywiście nie wszystkim sie podoba jego twórczość. Dla mnie osobiście był to tak naprawde wielki początek literatury sci-fi jak i ogólnie fantastyki. Naprawde jak nigdy przedtem nie czytałem science fiction to po ksiązce LIMES INFERIOR(bez zboczeń matematycznych prosze interpretowac) naprawde pokochałem gatunek przeczytałem wszystkiego jego książki i naprawde gorąco polecam poczytać naprawde koleś ma przefenomenalny styl, budowanie napiecia i zaskoczenia !

kolejny autor Andrzej Pilipiuk to jest literatura bardzo lekka i przyjemna może zamieszcze linka do jakiegos opowiadania żebyście sie zapoznali choć mniej wiecej ale dla mnie Jakub Wędrowycz najwspanialszy bohater polskiej literatury.

Roger Zelazny amerykanin, polskiego pochodzenia. 10-cio ksiąg Amberu to naprawde zbiór książek tak doskonale opisujący zupełnie inny świat a jednak wtoczony w ten niby nasz normalny realny jednak tak zaskakujacy i pełny różnych dziwnych rzeczy. Osobiście gdy zacząłem czytac 1 czesc to byłem srednio przekonany do 50 strony potem już popłynałem 5 częsci w 3 dni. Czytałem od deski do deski.

Autorzy mniej przeze mnie lubieni aczkolwiek bardzo doceniani Pratchett czy Sapkowski. AS trylogia narrenturmu lepsza od sagi o wiedzminie ale o gustach sie nie dyskutuje .

R.A Salvatore to raczej dla zwolenników fantastyki forgotten realm bardzo przyjemne legendy Drizzta kto sie styknał to wie o co chodzi.

John Grisham to jest autor. Naprawde dobre kryminały i thrillery.

Filmy hmm tu by sie trzeba było troche zastanowić bo ciężko sie zdecydować na jakis konkretny.
Ale pewny jestem np Ojca Chrzestnego, Efekt Motyla, Brudny Harry. Tak bardziej bieżąco to np Testosteron dla mnie fenomen, tak jak chłopaki nie płacza czy poranek kojota styl zupełni inny mozna powiedziec troche wulgarny i podwórkowy ale mnie to cieszy . Dzień Świra przez wielu uważany za porażke dla mnie arcydzieło zresztą jak wiekszość filmów z Markiem K.
Nad resztą by trzeba było pomyśleć troche wiecej.... ale i tak troche juz na drukowałem :d

Offline

 

#5 2007-11-14 23:24:05

karola

V.I.P

8148912
Call me!
Skąd: Osiek/Kraków
Zarejestrowany: 2007-10-19
Posty: 159
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

Film Testosteron według mnie był taki sobie. Kreacje kilku bohaterów nie pasowała mi po tym jak obejrzałam przedstawienie. Zdecydowanie polecam sztukę jeśli ktoś chce sobie oglądnąć. Dzień świra to naprawdę fajny film, tez nie rozumiem dlaczego niektórzy go nie lubią

Polecam także film Babel jak dla mnie niesamowity ale każdy musi go sam oglądnąć i ocenić. Po prostu jest super!

Offline

 

#6 2007-11-28 19:11:35

Peeter

UÂżytkownik

6338693
Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-20
Posty: 143
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

oczywiscie ze znam Zajdla:P choc ksiazka (oczywiscie limes inferior) trafila w moje rece dosc przypadkiem:P ale ksiazka nie jest jakos zbytnio matematyczna powiedzialbym, ze bardziej ekonomiczna, choc dazenie do doskonalego zera jest rozwalajace;) osobiscie polecam.
Jakuba tez czytalem spoko opowiadanka, najlepsze jest jak i z czego pedzi bimber:PP a niektore sytuacje wrecz rozwalaja
oczywiscie Pratchet i Sapkowski to standart, choc wiedzmina stawiam wyzej, moze dlatego ze saga jest nieco dluzsza i dlatego, ze wlasnie nia zaczelem spotkania z ASem
oczywiscie za Biblie uchodzi u mnie Wladca kazdy fan fantasy powinnie przeczytac

osobiscie przygode z ta literatura zaczelem od Opowiesci z Narni, a pozniej Harrym;) i tak jakos trwam...

cosik z literatury szkolnej tez czytam, ale to w mniejszym stopniu, na pewno Trylogia co do reszty to trzeba byloby pomyslec

sorki za polskie znaki:) co do filmow to moze pozniej cosik napisze

Ostatnio edytowany przez Peeter (2007-11-28 19:17:05)

Offline

 

#7 2007-12-08 00:05:25

Iwonka=]

V.I.P

7313606
Skąd: Brzeszcze/Kraków
Zarejestrowany: 2007-11-11
Posty: 227
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

Jeżeli chodzi o książki to wprost uwielbiam sie zaczytywać w polskiej fantastyce "Achaja" Ziemiańskiego to coś co polecam każdemu, książka jest po prostu fantastyczna Oczywiście Pilipuik i jego cykl "Kuzynki" czy "Jakub Wędrowycz"- egzorcysta alkoholik Nie mogę zapomnieć oczywiście o Sapkowskim I w sumie mogłabym jeszcze tak kilku mniej znanych polskich autorów wymienić. Po prostu polska fantastyka jest bardzo specyficzna, bohaterowie nie mówią pięknym epickim językiem, ale tak po "swojsku" np. cytat z "Achaji" : "Ech życie, życie...sranie i wódy picie". Wg mnie czyta sie lekko i przyjemnie No ale nie ograniczam się tylko do fantastyki często sięgam po Kinga, Mastrertona... Podsumowując lubię książki w których sie dużo dzieje. Stateczne książki obyczajowe czy też wybitne dzieła noblistów jakoś do mnie nie przemawiają. Choć muszę sie przyznać, że twórczość Adama Mickiewicza mnie zachwyca od kiedy w podstawówce dorwałam jego "Ballady i Romanse"

A co do filmów...hm jedno słowo: Tarantino. Genialny reżyser, genialne filmy

To tyle jak do pierwszego posta;)

Offline

 

#8 2007-12-13 23:58:24

Prezes

UÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-02
Posty: 13
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

komentujac twoj cytat to może byśmy poszli grupowo na jakieś WWP (wielkie wódo picie)

Offline

 

#9 2008-02-28 20:31:32

pajong

UÂżytkownik

1032296
Skąd: S-rz
Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 26
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

Książki??? Hehe. Oprócz Władcy Pierścieni Wiedźmina wszystkich tomów i Trylogii książka dla mnie to makularatura, no najwyżej książka z matmy z której można się pouczyć jeszcze może być:) Film Władca Pierścieni. Ty lepiej Szybki mecz jakiś obejrz a nie ksiązki będziesz czytał, na pewno się zgodzi Robert

Offline

 

#10 2008-03-16 03:12:31

pajong

UÂżytkownik

1032296
Skąd: S-rz
Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 26
Punktów :   

Re: wasze najlepsze ksiazki i filmy:)

Książki tylko fantasy i historyczne. Po prostu w książce muszą się lać. Wiedźmin- najlepsza książka, Sapkowski najlepszy pisarz. Film Wiedźmin najgorszy obraz jaki mógł czytelnik zobaczyć. Gra zajebista. Ale gra chyba jest tylko z pierwszych 2 tomów książki. Polecam 7 tomów Wiedźmina. Przeczytałem w 2 tygodnie. Geralt z Rivii rulezzzzzzzzzzzz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl